Jak Funkcjonalne Produkty Spożywcze Mogą Pomóc Twojemu Sercu

Jak Funkcjonalne Produkty Spożywcze Mogą Pomóc Twojemu SercuSłyszeliście o “żywności funkcjonalnej” – na przykład, kasze, soki i margaryn z dodatkowym składniki odżywcze?

Mogą one poprawić zdrowie serca? A jeśli tak, to jakie składniki odżywcze są potrzebne?

Po pierwsze, należy wykonać kilka prostych kroków:

 • Jedz różnorodne produkty pełnoziarniste, takie jak owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i chude produkty mleczne.
 • Zrobić 30 minut ćwiczeń przez większość dni.
 • Nie palę.
 • Ogranicz spożycie soli.

Po tym jak zrobiłeś te nawyki, te pięć składników odżywczych, często dodaje się do żywności funkcjonalnej zasilania, może pomóc zachować zdrowe serce.

1. Kwasy Tłuszczowe Omega-3

Omega-3 kwasy tłuszczowe, takie jak DHA i EPA znajdują się w tłustych rybach, jak łosoś, tuńczyk i dorsz, i w mniejszych ilościach do orzechów, jak pekan, migdały i orzechy włoskie. Popularnym składnikiem w produktach funkcjonalnego zasilania, można znaleźć Omega-3 kwasów tłuszczowych dodają do produktów sojowych, mleko, jogurt, jajka, płatki, makarony, margaryny i inne produkty.

Oto jak Omega-3 kwasy tłuszczowe pomagają ciało i zdrowie serca:

 • Omega-3 może pomóc ograniczyć stan zapalny, który może prowadzić do zawału serca.
 • Omega-3 poprawiają elastyczność naczyń krwionośnych.
 • I robią się skrzepy krwi mniej prawdopodobne.

Kwasów tłuszczowych omega-3 może również poprawić nastrój i pamięć i zmniejszyć szanse na reumatoidalne zapalenie stawów.

2. Sterole roślinne i ziołowe

Roślinne sterole i, zwane również fitosterole, pochodzą z roślin. Są one naturalnie w żywności, takich jak orzechy, nasiona, rośliny strączkowe, owoce i warzywa.

Margaryny, masło i spready z sterole roślinne i станолы są “jednym z bardziej funkcjonalne dodatki do żywności w diecie” – mówi dietetyk Christine Gerbstadt, doktor nauk medycznych, Autor Detox dieta doktora.

Roślinne blokować wchłanianie cholesterolu w jelitach. Co pomaga obniżyć poziom ldl (“złego”) cholesterolu.

Dwa lub trzy gramy dzień ma do zaoferowania w tym korzyści. Możesz znaleźć fitosterole w warownym margaryn, olejów, soków, kefir, mleko, i Snack-bary.

3. WłóknaWłókna

Błonnik zawarty w owocach, warzywach strączkowych, zbóż i orzechach, a większość amerykanów nie otrzymują wystarczająco dużo. Możesz znaleźć włókna dodane do funkcjonalne żywności, takich jak pieczywo, wafle, płatki i mleko sojowe.

Błonnik pomaga obniżyć poziom LDL (“złego”) cholesterolu i ryzyko chorób serca.

On poprawia trawienie i może pomóc w zapobieganiu niektórych nowotworów.

Potrzebujesz dwa rodzaje błonnika: błonnika nierozpuszczalnego, znaleziono w całego ziarna i warzyw, i rozpuszczalne włókna, znajduje się w fasoli, ziaren i orzechów. Zalecenia 25 gramów błonnika na co dzień dla kobiet i 38 gramów dziennie dla mężczyzn.

4. Wapń

Wapń znajduje się naturalnie w produktach mlecznych, takich jak mleko i jogurt, i w mniejszych ilościach w żywności, takich jak zielone warzywa liściaste, rośliny strączkowe, orzechy i nasiona. Większość amerykanów nie otrzymują wystarczająco dużo. Możesz znaleźć wapnia jest dodawany do soków, chleb i produkty sojowe.

Oto jak wapń pomaga organizmowi i zdrowie serca:

 • Wapń pomaga w krzepliwości krwi.
 • To pomaga reguluje bicie serca.
 • Wapń pomaga również przeprowadzać impulsy nerwowe.
 • Wapń wspiera zdrowe kości i zęby.

Dorosły człowiek potrzebuje 1000 mg wapnia na dobę w wieku do 50 lat. Osób w wieku powyżej 50 lat powinny być kierowane do 1200 mg dziennie.

5. Witamina DWitamina D

Jak z wapniem, większość z nas nie otrzymują wystarczającej ilości witaminy D. często dodają mleko, jogurt i ser. Można również znaleźć witaminy D z dodatkiem soków owocowych, zbóż i margaryny.

Oto jak witamina D pomaga organizmowi i zdrowie serca:

 • Witamina D może zapobiec wysokie ciśnienie krwi i uszkodzenie tętnicy.
 • Witamina D pomaga zachować układ odpornościowy silne.
 • To może pomóc w zapobieganiu depresji.
 • Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości.

Choć zbyt mało witaminy D może być związana ze zwiększonym ryzykiem udaru mózgu, chorób serca i niewydolności serca, na razie nie wiadomo dokładnie, jak witamina D wpływa na serce, mówi Washington dietetyk Carrie Neville. Większość dorosłych ludzi musi 600 jednostek międzynarodowych witaminy D dziennie.

Pamiętaj, zrównoważona dieta, utrzymanie zdrowej wagi, pozostając aktywnym, i, zachowując na przeglądy okresowe są podstawą zdrowia serca. Jeśli uważasz, że potrzebujesz pomocy w każdym z tych obszarów, porozmawiaj z lekarzem, aby wskazówki o tym, jakie składniki odżywcze, potrzebne i jak najlepiej je uzyskać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *